İstanbul Nakliyat Şirketleri

Paketleme
Taşınma evini eşyalarınızı ayırmak için bir fırsat olarak kullanın. Çöplerinizi ve arkadaşlarınıza ya da hayır kurumlarına verebileceğiniz öğeleri atın. Yerel mağazalardan veya süpermarketlerden kutuları önceden alın ve kırılabilirler i ambalajlamak için gazeteleri kaydedin. Daha fazla öneri için, ambalajlama ipuçları makalemize bir göz atın .

Eşyalarınızı kendiniz taşıyorsanız, doğru minibüsü kiralayarak işe başlayın – çok küçük ve birkaç yolculuk yapmanız gerekebilir, çok büyük ve park etme konusunda sorunlarınız olabilir. Hafta içi günlerde minibüsler bulmak genellikle daha ucuzdur. Ancak hafta sonları hareket ederseniz, iki günlük özel kiralama fiyatlarından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Profesyonel Ev Taşıma şirketleri
Çok az mülkünüz olmadıkça, evinize taşınmazına yardımcı olacak profesyonelleri arayın. Büyük hamlenin stresini hafifletir. Her şeyin sizin için yapılması ve ayrıcalık için ödeme yapmasını sağlayabilir ya da ambalajı kendiniz yapabilirsiniz ancak ağır malzemeleri uzmanlara bırakabilirsiniz.

Kontrol Listesi

 • Taşınmadan en az iki hafta önce bir nakliye şirketi kiralamak
 • İngiliz Sökücüler Birliği üyesi olan bir kaldırma şirketi kullanın
 • Hangisini kullanacağınıza karar vermeden önce en az üç alıntı alın,
 • Şirketin hafta içi bir indirim sunup sunmadığını kontrol edin,
 • Hareketli sigortanızdaki ince baskıyı kontrol edin
 • Eşyalarınızı bir liste haline getirin, böylece geride bir şey bırakıp bırakmadığınızı kontrol edebilirsiniz

Şirketin aşağıdaki şeyleri öğrenmesine izin verirseniz yardımcı olacaktır:

 • Taşımakta olduğunuz mobilya miktarı, bu yüzden yeterli büyüklükteki bir kamyonu seçebilir ve eski ve yeni eviniz arasında ihtiyaç duyulan yolculuk sayısını planlayabilir
 • Şirketin kaç kutuda toplanması gerektiğine dair kaba bir tahmin, bu yüzden ne kadar süreceğini tahmin edebilir
 • ekibin gelmesini istediğiniz tam zaman
 • yeni mülkünüz için talimatları ve talimatları temizleyin
 • kaldırma vanası için bir park yeri düzenlemek
 • Kapıdan dışarı çıkmayacak mobilya parçalarını daima söndürme firmasına söyle
 • Mobilyaların yeni evinize gitmesi gereken bir plan yapmak

Ev taşırken kutu nasıl etiketlenir

Ev taşımak söz konusu olduğunda, çoğu zaman başgösteren bir tarihte yapmayı denemek ve hatırlamanız gereken çok şey var, çoğumuzun nereden başlayacağı konusunda hiçbir fikrimiz olmayacak. Her ne kadar, kaldırma şirketinizi bir kez ayırtıp, hareket edeceği öğelere ilişkin bir tahminde bulunmuş olsanız da, eşyalarınızı paketlemeye başlamaktan başka seçeneğiniz kalmayacaktır.

Birçok kişi bir hareket için ambalajlarken karton kutularınızı etiketlemenin önemini küçümseyecektir. Süreci hem siz hem de kaldırma şirketi için kolaylaştıracak önemli bir faktör, kutularınızı ne kadar iyi etiketlediğiniz olacaktır.

Bu işi listeden işaretlemek için eşyalarınızı hızlı bir şekilde paketlemeye çalışmak rutinine girmeniz kolay olabilir, ancak bunu yaparak her kutuya koyduğunuz öğelerin kaydını kaybedersiniz. Her kutuda renk kodlu bir etikette yazan her şeyi not etmek için zaman ayırın ve ilk önce neyin açılacağını bildiğinizde kendinize teşekkür edersiniz.

Mutfak Aletleri Nasıl Taşınır?

Ev taşımak söz konusu olduğunda, büyük bir görev mutfak cihazlarınızı güvenli bir şekilde yeni evinize taşıyacak. Bunlar, taşıyacağınız en ağır eşyalardan bazılarıdır ve bir evden çıkarma şirketi olmadan onları taşıyorsanız, özel ve özenli bir işlem gerektirir .

Mutfak gereçlerinizi ne yaptığınızı bilmeden hareket ettirmeye çalışırsanız, eşyalarınıza zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Yeni eviniz cihazlarla geliyorsa veya mevcutlarınız daha iyi günler geçirdiyse, eski mutfak gereçlerinizi geri dönüşüme bakmalısınız. Ancak, eğer onları yanınızda götürecekseniz, onları nasıl hareket ettireceğinizi tam olarak bilmeniz gerekir.

Kutulama ve Paketleme

Evden çıkarmanız için ambalaj kutuları ve ambalaj malzemeleri üzerinde para harcama düşüncesi stresli olabilir. Taşımacılık şirketlerinin çoğu size karton kutularını sağladıkları bir paketleme hizmeti sunacaklar, ancak karton kutularınızı hareket halindeyken kullanabileceğiniz birçok kolay alternatif yol var.

Yerel süpermarkete doğru zamanda doğru bir yolculuk yapmak, kasabadaki küçük kahve dükkanlarını ve restoranları ziyaret etmek ve Gumtree ve Facebook topluluk sayfaları gibi siteleri aramak, bölgenizdeki ücretsiz karton kutularını bulmak için basit ancak etkili yollar.

Ayakkabılarınızı Nasıl Paketlersiniz

Evden çıkarılmanız için ambalajlama söz konusu olduğunda , düşünülmesi gereken çok şey var. Zarar vermemeniz gereken bir görev ayakkabılarınızı ambalajlamaktır. Ayakkabılarınızı dikkatli bir şekilde paketlemek için biraz zaman ayırın, yolculuk sırasında onların şekil kaybetmesini ve diğer ayakkabılarınıza zarar vermesini önlersiniz.

Eşyalarınızı hızlı bir şekilde paketlemeye çalışmak gibi bir rutine düşmek kolay olabilir, ancak bu süre geldiğinde paket açma işleminizi engeller.

Ev taşımak için ayakkabıların taşınması zor olmak zorunda değil ya da Dünya’ya mal olması gerekiyor. Evinizle ilgili gerekli tüm ambalaj malzemelerine zaten sahip olmaktan çok daha fazlasısınız. Alternatif olarak, arkadaşlar ve aile ya da yerel süpermarketler, karton kutularını size geri dönüştürmekten mutlu olurlar.

Bitkiler Nasıl Taşınır

Evinizi kaldırmayı planlarken , bahçenizi unutmak kolaydır. Evinizin içinde hareket etmek için o kadar çok, en sevdiğiniz bitkiler aklınızın önünde olmayabilir. Ancak, çok fazla zaman ve çaba harcadığınız bitkilerin arkasında bırakmak istemezsiniz.

Dikkate alınması gereken birçok etmenle, bir bahçeyi hareket ettirmek karmaşık olabilir ve hareket öncesinde çok fazla planlama gerektirir. İklim ve mevsimlerden şeylerin hukuki yönüne kadar, bahçenizi hareket ettirmeye karar vermeden önce dikkate alınması gereken pek çok husus var.

Yatak Nasıl Taşınır

Yeni bir eve taşınmak, göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör getirir. Günün hızla yaklaşmasıyla birlikte, evden eve taşınmak için her şeyi önceden planlayıp hazırlamaya başlayacaksınız .

Yatağınızın taşınması ve paketlenmesi zor bir görev gibi görünebilir ve birçok kişi son dakikaya kadar ertelenebilir, ancak uygun planlama ve hazırlık ile zor olmak zorunda değildir.

Piyano Nasıl Taşınır

Evi taşıyorsanız, piyano gibi uzman öğeleri nasıl paketleyeceğinizi ve taşıyacağınızı düşünmeye başlamanız gerekir. Bir piyano taşıma düşüncesi göz korkutucu görünebilir, ancak zor bir görev olmak zorunda değildir. Doğru ekipman ve doğru planlama ile piyanoyu bir kaldırma şirketi olmadan hareket ettirmek basit olabilir.

Piyanolar dikkatsizce hareket ettirilmemelidir çünkü zemininize zarar verebilir ve piyanonun tekerleklerine zarar verebilir. Bir piyanoyu hareket ettirmek için, piyano hareketlerinde uzmanlaşmış bir şirketten yardım almanızı tavsiye ederiz , ancak bu mümkün değilse, size yardımcı olmak için bir adım adım kılavuz hazırladık.

Ev taşırken kitap nasıl paketlenir

Kitaplarınız, taşınan eve geldiğinde en ağır eşyalardan biri olacak. Pek çoğumuz, kutuyu doldurmadan doğru bir şekilde kitapların ambalajlanmasının önemini küçümseyeceğiz. Kötü şekilde yığılmış kitaplar, çıkıntılı dikenlere, yırtılmış sayfalara ve potansiyel olarak koleksiyonunuza su hasarına yol açacaktır.

İnsanlar, özellikle herhangi bir özel baskınız ve değerli kitaplarınız varsa, kitaplarınızı güvenli bir şekilde paketlememekten kaynaklanabilecek sonuçları yanlış değerlendiriyorlar. Sevgili kitap koleksiyonunuza hiçbir zarar verilmediğinden emin olmak için bir miktar kağıt mendil, kabarcık sargı ve küçük karton kutular yeterlidir.

Fırın Nasıl Taşınır

Fırınlar gibi daha büyük mutfak aletleri, döşemenin yanı sıra cihazın kendisinde hasarı önlemek için hareket ettirildiklerinde daha fazla dikkat gerektirirler. Fırının duvara monte edilmiş olması durumunda, işi bitirmek için profesyonel kaldırma servislerini çağırmanız gerektiğini unutmayın. Ev taşırken fırını nasıl hareket ettireceğinize dair bu ipuçlarını derledik.

1. Kılavuzu okuyunuz
Her fırın tasarımda farklılık gösterir, bu nedenle üreticinin el kitabı size o fırında tam olarak ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir. El kitabınız yoksa, başka bir kopya için satıcıyla iletişime geçebilir veya üreticinin web sitesini kontrol edebilirsiniz.

2. Elektrik Kapatın
Fırını hareket ettirmeye başlamadan önce, kendinize herhangi bir zarar vermemek için elektrik gücünü kapatmanız gerekir. Fırını arkadaki duvardaki prizden çıkarmalısınız.

3. Kapatın Gaz
Bir gazlı fırınınız varsa, fırına giden gaz hattındaki ana vanayı kapatarak gaz hattını kapatın. Bu genellikle fırının arkasındaki duvarda bulunur.

4. Bir Dolly kullanın
Hareketli dolly’yi duvarın dışına doğru hareket ettirmek için fırının altına kaydırın. Daha sonra, doldurucuyu indirin ve gazı kapatın ve gaz hattından sobaya gaz ekini çıkarın.

5. Ayrılabilir Parçaları Çıkarın
Fırının tava tavaları ve ızgaraları gibi sökülebilir parçalarını, hareket sırasında düşmelerine ve hasar görmemelerine dikkat edin. Bu parçaları bir arada tutun, böylece yeni evinizde fırının kurulması söz konusu olduğunda daha kolay olur.

6. Fırın koruyun
Sökülebilir fırın parçalarını, hareket halindeyken hasar görmelerini önlemek için havlu veya ambalaj malzemesiyle örtün. Ardından, parçaları yanlış yerleştirmemek için etiketli kutuda gevşek parçaları paketlemeli ve yeni evinizde fırını kurarken daha kolay bir hale getirmelisiniz.

7. Fırını Taşı
Doldurucuyu kaldırın ve fırını duvardaki boşluğundan dışarı kaydırın. Bir arkadaş / aile üyesine, arkaya doğru devrilmesini ve döşemenizi çizmesini önlemek için fırının arkasını sabit tutmasını isteyin.

Çamaşır Makinesi Nasıl Taşınır

Çamaşır makinenizi yeni evinize taşımak için çamaşır makinenizle birlikte gelen orijinal ambalajına geri takmak isteyeceksiniz. Üretim kılavuzunda bunun nasıl yapılacağı konusunda talimatlar bulunmalıdır. İşte çamaşır makinenizi güvenle taşımak için en iyi ipuçlarımız.

1. Çamaşır Makinesi bağlantısını kesin
Çamaşır makinesini su tesisatından ayırmanız, sudan kurtulmanız ve sonra boşaltma hortumunu sabitlemeniz gerekir. Bunu yapmak için, genellikle çamaşır makinesinin arkasında bulunan ve duvara monte edilen su vanalarını kapatın. Valfleri daha fazla döndürülemeyene kadar saat yönünde çevirin.

2. Hortumları Makineden ayırın
Hortumları, gevşeyene kadar saat yönünün tersine bağlayan vidaları çevirerek çamaşır makinesinden ayırın. Daha sonra bir kova alın ve hortumlarınızın uçlarını herhangi bir suyu boşaltmak için içine yerleştirin.

3. Gevşek Parçaları Takip Edin
Hareket halindeyken kaybolmasını önlemek için, hortumları, elektrik kablosunu ve fişleri çamaşır makinenizin kapağına sabitlemeye çalışın. Bu, onları tekrar bağlama konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

4. Bir Dolly kullanın
Fırında yaptığınız gibi, çamaşır makinenizi arkaya doğru eğin, böylece ön ayaklar kaldırılır ve altına havlu bırakarak zemine zarar vermeden hareket ettirebilirsiniz. Bir dolly varsa, onu oraya kaldırabilirsiniz.

5. Çamaşır makinesini hareket ettirin
Çamaşır makinesini hareket ettirdiğinizde, dik tutun. Eğer daha küçük bir arabada taşıyorsanız ve bu bir seçenek değilse, sırtına yatırın. Bu durumda, suyun tamamen boşaltıldığından emin olmalısınız, böylece makinenin arkasındaki elektrik parçalarına gitmez.

Bulaşık Makinesi Nasıl Taşınır

Bulaşık makinesini hareket ettirdiğinizde, taşımaya başlamadan önce tüm tabakların ve çatal bıçakların içten çıkarıldığından emin olmalısınız. Bulaşık makinesi büyüktür ve taşımak istediğinizde herhangi bir ek ağırlığa ihtiyacınız yoktur. Sadece yeni bir evin içinde kullanılmaya hazır olarak mümkün olduğunca lekesiz olduğundan emin olmak için boşken temizleyin. İşte bulaşık makinenizi hareket ettirmek için en iyi ipuçlarımız.

1. Bulaşık Makinesini Duvardan Çıkarın
Ev ya da apartman dairesinde olun, bulaşık makineleri genellikle mutfakta lavabonun yanında veya çamaşır makinesinin yanında bulunur. Bunu çıkarmak için, yerinde tutarak bir dizi vida veya civata bulmalısınız. Tek yapman gereken, onları yerinden çıkarmak için onları çıkarmak.

2. İç Parçaları Çıkarın
Raflar ve sepetler gibi bulaşık makinesinin tüm çıkarılabilir parçalarını çıkarın ve bunları ayrı ayrı paketleyin, böylece bunlar hareket ettirildiğinde bulaşık makinesine zarar vermez.

3. Gücü Kes
Bulaşık makinesini mutfaktaki boşluğundan çıkardığınızda, güç kaynağına bağlayan teller arka tarafta bulunmalıdır. Tüm prizlerden çıkarın ve telleri üst üste bantlayın.

4. Hortumları Çıkarın
Bulaşık makinesine bağlı hortumların yanı sıra su hatlarına bağlanan dış kısımların da ayrı olarak çıkarılması ve paketlenmesi gerekir. Her biri farklı olduğundan hortumların doğru şekilde nasıl ayrılacağına dair talimatlar için üreticinizin kılavuzuna bakın.

5. Hortumları Güvenli Tutun
Bunları çıkardıktan sonra hortumları dikkatlice bir kutuya koyun ve etiketlediğinizden emin olun, böylece yeni evinizde paketini açtığınızda bu parçaları kolayca bulabilirsiniz.

6. Bulaşık Makinesini Koruyun
Hareket ettirmeden önce, bulaşık makinesini kalın hareket eden bir pede veya koruma için battaniyeye sarın. Battaniyenin hareket sırasında kaymasını önlemek için bulaşık makinesinin etrafına ip veya ip bağlayarak yerine sabitleyin.

7. Bir Dolly kullanın
Şimdi çıkarılmış, bulaşık makinesini bir dolly yardımıyla taşıyabiliyorsunuz, böylece evinizden çıkartabilirsiniz.

Buzdolabı Nasıl Taşınır

Doğru planlama ve hazırlık ile, buzdolabınızın taşınması zor bir görev olmak zorunda değildir. Evinizdeki hareket halindeyken buzdolabınızı hareket ettirmek için en iyi ipuçlarını bir adım adım kılavuzla derledik.

1. Boş Buzdolabı
Buzdolabınız hareket halindeyken etrafta dolanabilecek yiyecek, tepsi, buz tepsileri ve raflar da dahil olmak üzere tüm içeriğini buzdolabınızın içinde boşaltmayı unutmayın.

2. Rafları Çıkarın
Rafları temizlemek için havluları çıkarın ve sarın ve ambalajı açtığınız zaman onları bulabileceğiniz şekilde etiketli kutulara yerleştirin.

3. Buzdolabı fişini çıkarın
Buzdolabını fişten çekin, kabloyu sarın ve hareket sırasında yerinde kaldığından emin olmak için bantlayın. Buz yapıcınız varsa, su kaynağından da çıkarın.

4. Buz Çözücü Dondurucu
Buz donmuşsa, dondurucunuzu buz çözmeniz gerekir. Buz çözmenin 6-8 saat arasında sürdüğünü aklınızdan çıkarmayın, bu nedenle önce bir önceki gece yaptığınızdan emin olun.

5. Güvenli Buzdolabı
Hareketli günde, etrafındaki bungee kablosunu bağlayarak buzdolabı kapılarını kapatın ve sabitleyin. Bandı kullanmamalısınız çünkü buzdolabınızın sonunu bozabilir.

6. Merdivenlerle Yardım Alın
Merdivenlerle uğraşmak zorunda kalırsanız, en az iki kişinin dahil olduğundan emin olun. Buzdolabını kaldırma tokasına takın ve bir kişinin önden ve diğerinin arkasında olduğundan emin olun.

7. Yandaki Nakliye Dolabı
Buzdolabını arabanıza ya da minibüsünüze soktuğunuzda, yan tarafında ya da sırtında olmadığından emin olun. Kapı menteşelerinin karşısındaki kenara bırakın, böylece açılmaya ve hasara neden olmaya zorlanmaz.