Nakliyat işlerinde genellikle işi yapan kişiler müşteri memnuniyetini sağlamak için birçok hizmeti de beraberinde verirler. Bununla birlikte Nakliyat iş olarak yapıldığında taşıma, paketleme, depo vb. hizmetleri de beraberinde sunduğunda nakliyat şirketi bu işten daha fazla kişiye hizmet verme olanağı bulmaktadır. Nakliyat firmaları bu hizmetlerle birlikte taşınması zor ve hassasiyet isteyen eşyaların taşınmasında nakliyat sigortası yapabilen nakliyat firmaları ile çalışmak istemektedirler.

Nakliyat sigortası nedir?

Nakliyat sigortası, eşyaları bir yerden başka yere taşınması sırasında oluşabilecek hasar ve risklere karşı güvence altına alan bir sigorta çeşididir. Taşımacılık ihtiyacını artması ve gelişmesiyle birlikte nakliyat sigortasını gerekli kılmıştır. Taşıma sırasında riskli mallar nakliyat sigortasıyla güven altına almaktadır.

Nakliyat sigortası neden yapılmalıdır?

Çarpmadan doğacak zararlar, soygun, bozulma, çürüme, kaybolma gibi nedenlerden dolayı taşımacılık sektöründe nakliyat sigortası yapılmaktadır.

İstanbul’da nakliyat firmaları Anadolu Yakası ve Avrupa Yakasında hizmet vermektedirler. Nakliyat firmalarının birçoğu kendi nakliyat platformunu kullanmaktadır ve reklamlarını genel nakliyat platformlarında yayımlamaktadırlar.

Nakliyat Nedir?

Nakliyat eşyaların, araçlarla, bir yerden taşınacak adrese taşıma işidir. Nakliyat veya taşımacılık olarak kullanılmaktadır. Genelikle yük taşımacılığı yapan sektörler nakliyat olarak kullanmaktadır.

Nakliyat aracı kiralama ile birlikte taşıma sırasında ihtiyaç duyulan personel veya gerekirse nakliyat asansörü ile birlikte kiralama yapılmaktadır.

Evden eve taşıma hizmetlerinde nakliye fiyatları eşyaların bulunduğu evin katı, asansörlü olup olmaması, eşya miktarı, taşınacak evle ilgili detaylar ve mesafe göz önünde bulundurularak oluşturulur. Nakliye ve taşıma ücretleri çalışacak personel sayısı zamanlama ve dahili, harici hizmetler ile birlikte farklılık göstermektedir. Dikkat edilmesi gereken şey; sonrasında ek bir ücret talep edilmemesi, verilecek hizmetin içeriği, nakliyat şirketinin güvenli olup olmadığı önemlidir.

Nakliyat için kullanılacak nakliyat araçları ve nakliyat arabaları, taşıma eğer ambar gerektiriyorsa nakliyat ambarları var mı yok mu ve durumları ile ilgili bilgilerin net olması gerekmektedir.

Nakliyat firmalarının büroları var mı ve aradığınız iletişim numarası komisyoncuya mı ait yoksa nakliyat firmasına mı ait onu da net bilmekte çok fayda olacaktır. Şikayet ettiğiniz de firma yetkilileri gerekeni yapacaklar mı yoksa kendilerini mi savunacaklar bununla ilgili de öngörülü olmakta fayda vardır. Kurumsal kimlik sahibi firmalarla çalışmak bu yüzden önemlidir.

İstanbul Nakliyat Şirketleri bünyesindeki firmaları yaptığı hizmetler arasında; Evden Eve NakliyatŞehirler Arası NakliyatŞehiriçi NakliyatOfis İşyeri TaşımacılığıSigortalı Eşya TaşımacılığıEşya Depolama sayılabilir. Bu hizmetler ile birlikte firmalar birçok hizmeti de sunmaktadır. Yaşadığınız sorunları firmalarla görüşerek kalitenin artmasında sektörün gelişmesinde katkıda bulunabilirsiniz.