Uluslararası Taşımacılık Nedir?

Uluslararası taşımacılık, karmaşık bir nakliye şekli olabilir fakat amaç ürününüzü bir uçtan diğerine en ekonomik şekilde ulaştırmaktır. Uluslararası taşımacılık ile ülkeler arasında çeşitli yollar ile taşımacılık imkanı bulunmaktadır. Ülkeler arası taşımacılık sektörü teknolojik gelişmeler ile birlikte gelişme göstermeye devam etmektedir.

Uluslararası Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Kara, hava ve okyanus taşımacılığı yapabilen tek bir lojistik şirketi ile çalışmak size para kazandırabilir ve ek katma değerli tedarik zinciri hizmetleri sağlayabilir.

HAVA TAŞIMACILIĞI
Yükünüzü göndermenin en hızlı yolu budur ancak masraflıdır. Hava taşımacılığı, zamana duyarlı kargo için en iyi seçenektir. Yükünüzü nihai varış noktasına getirmek için acele ettiğiniz bir ithalatçı olarak hava taşımacılığı en hızlı ve en güvenli yoldur.

OKYANUS TAŞIMACILIĞI
Nakliye hatları ile başlayacağız. Büyük konteyner gemilerini ve muhtemelen konteynerlerini limana yakın kamyonlarda çeşitli boyutlarda görmüş olabilirsiniz.

Uluslararası lojistik şirketleri taşımacılığını veya yerel bir taşımacılık şirketi tarafından zaten nakliyeciler tarafından yapılabilir. Alternatif olarak, alıcı kargoyu doğrudan kendi depo sahasında toplamaya ve ithalat nakliye maliyetinden tasarruf etmeye karar verebilir. Yük nakliyecisinin ithalat taşımasını gerçekleştirmesi halinde, kendi kamyonları ile veya bir üçüncü şahıs taşıma şirketi kullanılarak yapılacaktır. Bu nedenle alıcı, tesislerinde kargo teslim alınırken her zaman Kurumsal Lojistik Firmaları’ndan temsil görmeyi bekleyemez.

Zaman zaman, uluslararası taşımacılık firmaları gönderi sadece bir kapı teslimatı ve nakliye şirketi, alıcıya tüm nakliye işlemlerinden sorumludur. Bu durumda, ithalatçının uluslararası taşımacılık için gümrük vergilerinin ayrı ayrı ele alınması gerekecektir.

Kapıdan limana ulaşım hizmeti, ülkede belirttiğiniz adresin kapısından varış noktasında limana kadar tüm nakliye masraflarını kapsamaktadır. Yükleyicinin kargonuzu aldığında nakliyatçı için herhangi bir uluslararası taşımacılık fiyatları yoktur. Yükün kargo ambarında toplanmasından önce, varış için herhangi bir ücret doğrudan alıcıya tahsil edilecektir.

Depodan kapıya taşıma hizmeti, ülkesinde belirttiğiniz adresin kapısından varış noktasında nakliyecinin deposuna tüm nakliye masraflarını karşılar. Yükleyicinin kargonuzu alması durumunda nakliyecinin ulaşması için herhangi bir nakliye ücreti yoktur ve nakliyecinin deposunda kargoyu toplarken alıcıya yerleşme masrafı yoktur.

Kapıdan kapıya ulaşım hizmeti, ülkede belirttiğiniz bir adresin kapısından, varış ülkesinde belirttiğiniz bir adresin kapısına kadar tüm taşımayı kapsar. Yükleyicinin kargonuzu aldığında ödeme yapması için herhangi bir ek nakliye ücreti yoktur ve nakliyecinin yükü teslim etmesi durumunda alıcıya ödeme yapmak için ilave nakliye ücreti yoktur.

Depodan limana taşıma hizmeti, tüm nakliye ve ek ücretleri kapsar. Yüklenicinin ambardaki kargoyu teslim ederken nakliyatı için herhangi bir nakliye ücreti yoktur. Yükün kargo ambarındaki herhangi bir yerel yük, kargo teslim edilen depoda kargo alınmadan önce alıcıya doğrudan yüklenir.

Kurumsal Lojistik Firmaları Örgütleri, ticari kolaylaştırma görüşmelerinde üyelerini temsil ettikleri ve ticaret kolaylaştırma önlemlerinin teşvik edilmesinde ve topluluklar arasında ticari kolaylaştırma araçlarının ve çözümlerinin uygulanmasında çoğunlukla araçsal rol oynadıklarından, ticaretin kolaylaştırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Uluslararası Taşımacılar Birliği (FIATA) , yük taşımacılığı sektörünü temsil ediyor ve yaklaşık 40.000 nakliye ve lojistik firmasını kapsayan ve 150 ülkede yaklaşık 8 – 10 milyon çalışanı olan bir sivil toplum kuruluşudur.

İnter nakliyat hizmetleri ile international taşımacılık gerçekleştirilmektedir. Evden eve yurtdışı ev  taşıma hizmetleri ile hizmet veren firmaları tercih ederek siz de kazanç sağlayabilirsiniz.

HİZMETLER

Ağır ve aşırı boyutlu kargo dahil olmak üzere deniz, hava ve kara taşımacılığı
Dünya çapında gemi kiralama ve gemi taşımacılığı
Çok satıcılı konsolidasyon
Depolama ve alıcının konsolidasyonu
İhracat ve ithalat gümrükleme
İhracat ve ithalat işlem sertifikası
Müşteri komisyonculuğu hizmetleri
İç ulaşım
Lojistik çözüm
Emtia muayene
Sigorta kapsamı tam kapsamlı
Proje kargo taşıma
Takip Sistemi
İhracat için dokümantasyonda yardım
Eğitim
Raporlama
Sektörden günlük haberler
Danışmanlık hizmetleri

Herhangi bir gümrük formalitesine veya satın alma siparişi yönetimine ve organizasyonuna ihtiyacınız olsun programları,  gönderilerde rezervasyon onayına kadar gönderileri kolayca takip etmeleri kolaylaşır. Gümrükleme ve Dokümantasyon ithalat sorunsuz bir şekilde gönderici / alıcıdan alınan vekalete dayalı olarak gidiyor.

Depolama, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

Lojistik ve dağıtım hizmeti paketi sağlamak için uzun vadeli kiralık kamyon filosu tarafından desteklenen tam teşekküllü depolama tesislerine sahiptir. Özenle seçilmiş çalışma ortaklarıyla uzun vadeli ilişkilerimiz, dünya çapındaki müşterilerimize en iyi hizmeti sunma konusundaki tutarlılığımızı garanti etmemizi sağlar. Depo, gümrük denetimli depo ve arazi depoları gibi çeşitli depolama hizmetlerine sahiptir. Dolaşan ve işleme ve dağıtım, sıralama, taşımak gözaltına tarafından desteklenen kravat gibi esas ve depolama olarak ulaşım konusunda Yurt içi Taşımacılık kamyon taşımacılığı hizmetini gerçekleştiren gelişmiş küme, konteynerli, sıradan ton kamyon ve demir yolu servisi sağlar, tamamlanmış nakliye veya parça yüklemeye ihtiyacınız olursa olsun, kargolarımızı üretimden en hızlı sürede tüketmeye kadar taşıyabilir. Uygun zaman ve optimum kapı / kapı hizmetleri yapmak.

Küreselleşme ve bilgi, ulaşım, ürün ve hizmetlere anında erişim, müşterilerimizin iş yapma şeklini değiştirmeye devam ediyor. Günümüzün rekabetçi ortamı hata için çok az yer bırakır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamalı ve beklentilerini aşmak için yeni yollar aramalıyız. Teknolojik olarak gelişmiş konteyner sistemi sunarken, bu ihtiyaçları sürekli büyüme ve genişleme ile karşılayacağız.

 

Uluslararası Taşımacılık Yöntemleri

Uluslararası ticarette ulaşım ve dağıtımın önemli bir rolü vardır. Şirketlerin paketlerinin verimli ve uygun maliyetli olmasını sağlamak için doğru nakliye yöntemini seçmeleri gerekmektedir. Şirketin hangi tür ulaşımın kullanılacağına karar vermesini etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bu faktörler iş gereksinimleri, hedef ülke ve malların türü ile ilgili olabilir.

Yol , deniz , demir yolu ve hava , ithalat ve ihracatın dört yolu. İlk adım olarak, şirketin projelerinin tüm kısımlarını göz önünde bulundurması gerekir; öncelikle, büyüklük, ağırlık ve hangi tür mallar dahil olmak üzere dağıtılması gerektiği önemlidir. Örneğin, yiyeceklerin veya meyvelerin taşınması için hız önemlidir ve en kısa ve en hızlı yolu seçmek önemlidir. Gönderme maliyeti bir diğer unsur çok önemlidir ve ajansa bağlıdır. Ülke hukuku, malların değeri, ulaşım riski, dikkate alınacak ve şirkete, hedef ülkeye ve müşterilerin gereksinimlerine bağlı olan diğer unsurlardır. Uluslararası taşımacılık ile uğraşmak isteyenlerin kalite, maliyet, zaman ve koşulları dengelemesi gerekiyor.

Uluslararası ticaret için hava taşımacılığı

Hava taşımacılığı, gereksinimlere bağlı olarak uluslararası ticaret için birçok avantaj sunar. Bu olabilir:

 • Uzun mesafelerde hızlı bir şekilde teslim etmek
 • Hassas ürünler için yüksek düzeyde güvenlik sağlamak

Riskler

 • Hava taşımacılığı diğer seçeneklerden daha yüksek maliyet içeren ve tüm mallar için uygun değildir olabilir.
 • Hava limanından son varış noktasına mesafe çok olabilir.

Uluslararası ticaret için deniz taşımacılığı

İşletmenin büyük miktarlarda taşınması gerekiyorsa, ancak hızlı bir şekilde teslim edilmesi için herhangi bir baskı yoksa, deniz yoluyla nakliye uygun olabilir.
Deniz Taşımacılığı avantajları şunlardır:

 • Büyük hacimleri düşük maliyetlerle taşıma imkanı
 • Nakliye kara yolu veya demir yolundan daha fazla yük için kullanılabilir

Riskler

 • Deniz yoluyla nakliye, diğer ulaşım sistemlerinden daha yavaş olabilir ve kötü hava, daha fazla gecikme ekleyebilir
 • Malların ilerlemesini izlemek zor
 • Varış noktasına ulaşmak için kara yoluyla daha fazla ulaşım gerekebilir

Sigorta ile zorunludur. Ancak deniz taşımacılığı sözleşmeleri kapsamında, sınırlı sigortalar vardır, bu nedenle genel kargo sigortası gibi ek sigortalar almanız tavsiye edilir.
Tehlikeli malların nakliyesi için Tehlikeli Mallar Notunu içeren tehlikeli mal beyanını gerekir.

Uluslararası ticaret için karayolu taşımacılığı

Kara yolu taşımacılığı, uluslararası iş için en esnek seçenek olabilir. Genellikle hızlı ve etkilidir.

 • Düşük maliyetli
 • Geniş yol ağları
 • Nakliye ve malların yerini takip etme imkanı
 • Güvenli ve özel teslimat

Riskler

 • Taşıma fazla zaman alabilir
 • Malların zarar görmesi riski vardır

Uluslararası ticaret için dem iryolu taşımacılığı

Demir yolu taşımacılığı, malları taşımak için uygun maliyetli ve verimli bir yoldur. Aşağıdaki avantajları sunar: Avrupa çapında hızlı tren ağı. Diğer ulaşım sistemlerine göre çevre dostu.

Riskler

 • Uzak bölgelerdeki güzergahlar için idealdir
 • Kara yolu taşımacılığından daha pahalı olabilir
 • Demir yolu deposundan nihai varış yerine ulaşım yapılması, maliyetlerin artırılmasına neden olabilir.

Ulaştırma sektörünün değişen ve gelişen müşteri ihtiyaçları ve beklentileri, sürekli iyileştirme ilkesini karşılamak için en iyi hizmet almak için taşıma için seçeceğiniz firma çok önemlidir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Lojistik firmaları Uluslararası Evden Eve Nakliyat ile eşyalarınızı ve evinizi sorunsuz taşınmanızı sağlar.

Kurumsal taşınmalara özel çözümler bulabileceğiniz taşıma firmalarına ulaşmak için sitemizde bulunan firma bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Uluslararası taşımacılık sektöründe önde gelen firmaları tercih etmek sizleri sorunsuz bir taşıma hizmeti almanıza yardımcı olacaktır.